Sprowadzamy samochody na
indywidualne zamówienie

Autoryzowany serwis i montaż instalacji gazowych BRC

Image not available

Serwis i montaż instalacji gazowych STAG

Image not available

Serwis i montaż instalacji gazowych ZAVOLI

Image not available

Serwis i montaż instalacji gazowych KME

Image not available

ZESTAWY GŁOŚNOMÓWIĄCE

 

Czasami przydałaby się trzecia ręka, szczególnie w samochodzie. Jeśli dużo podróżujemy, lepiej zaopatrzyć się w zestaw głośnomówiący. Takie rozwiązanie to wygoda dla kierowcy i gwarancja bezpieczeństwa dla pasażerów.

Za rozmowę przez komórkę podczas prowadzenia samochodu grozi wysoki mandat. I słusznie, jest to bowiem bardzo niebezpieczne i naraża życie nie tylko dzwoniących, ale również innych uczestników ruchu.

Prawie każdy nowy telefon komórkowy wyposażony jest w funkcję głośnomówiącą. Niestety, zwykle nie sprawdza się ona tak, jakbyśmy tego chcieli. W samochodzie panuje zwykle spory hałas i niewielki głośnik wbudowany w telefon nie pozwala na komfortową rozmowę.

Inną możliwością na rozmowy podczas prowadzenia samochodu zgodnie z prawem jest zestaw słuchawkowy. Jednak w tym wypadku przeważnie przypominamy sobie o nim, jak już ktoś do nas dzwoni. Wówczas nerwowe poszukiwanie słuchawki i zakładanie jej w trakcie jazdy może stworzyć dodatkowe zagrożenie na drodze.

Jakie możliwości mają zestawy głośnomówiące?

Przede wszystkim pozwalają na swobodną rozmowę przez komórkę, nie zajmując rąk. Wbudowane w urządzenia głośniki są znacznie mocniejsze niż w komórce i głos słychać z nich nawet podczas hałasu panującego w aucie w trakcie jazdy. Dzięki funkcji autoparowania, która jest dostępna nawet w tańszych urządzeniach, połączenie z komórką odbywa się automatycznie po włączeniu zestawu.

Wystarczy tylko wcześniej powiązać telefon z zestawem, co nie jest zbyt skomplikowane. Najtańsze zestawy pozwalają zwykle jedynie na odbieranie, odrzucanie i kończenie połączeń oraz umożliwiają dzwonienie na ostatnio wybierany numer. W bardziej zaawansowanych urządzeniach znajdziemy dodatkowo obsługę książki telefonicznej komórki, funkcje głosowe i systemy rozpoznawania mowy oraz wyświetlacz, który poinformuje nas między innymi o tym, kto do nas dzwoni.

Najbardziej zaawansowanymi zestawami głośnomówiącymi są te, które montujemy na stałe do samochodu. Zestawy tego typu podłączone są pod radio, dzięki temu, w czasie kiedy ktoś dzwoni, muzyka wycisza się i rozmowę słychać w głośnikach fabrycznego nagłośnienia samochodu.